Update efter Generalforsamlingen den 10/3 2016:

Jeg takker for tilliden og ser frem til at overtage formandsposten i ROKK efter Jesper Laustsens mange års tjeneste for foreningen.
Den øvrige bestyrelse er blevet beriget med nye stærke kræfter fra Casper Lykke Larsen, Jacob Nielsen og Mikkel Frederiksen, mens vi endnu har glæde af kasserer Hanne Lindegren, Henrik Buus og Andreas Søborg-Larsen. Anders Juhl Jørgensen og Frederik Zeilberger Thulstrup påtog sig at være juniorrepræsentanter ift bestyrelsesarbejdet og afgående formand Jesper samt Thor Brun Jørgensen blev valgt som suppleanter.

 

Tak til alle jer der vil hjælpe med at varetage ansvaret for klubbens drifts og udvikling! Også tak til de afgående bestyrelsesmedlemmer og for alle de der bidrager som trænere, instruktører og vægvagter.

 

Mvh Peter W. Thulstrup

About roskildeklatreklub

Roskilde Klatreklub - ROKK Association Møllehusene 16, kælderen, 4000 Roskilde. (Den Gamle Spritfabrik)
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s